logo imedia47.pl

Zadbaj o dobry projekt

sty 25, 2021 | Projektowanie Stron | 0 komentarzy

Aby przyciągnąć ludzi do Twojej witryny i utrzymać ich uwagę, niezbędny jest dobry projekt strony internetowej.
Ale co dokładnie składa się na tworzenie „lepkiej” strony internetowej?

1. Responsywność –  dopasowanie do różnych urządzeń.

W dzisiejszych czasach wielu potencjalnych klientów przegląda Twoją witrynę na wielu urządzeniach. W związku z tym będziesz chciał przetestować swoją witrynę w przeglądarkach na komputerze, tablecie i na smartfonach, aby upewnić się, że jest ona przyjazna dla użytkownika dla wszystkich typów urządzeń.

2. Wybierz odpowiednie czcionki.

Niezależnie od tego, co mówią, rozmiar czcionki ma znaczenie. Podobnie jak wzór czcionki i kolor. Nie warto używać małej czcionki na ważnych fragmentach swojej witryny internetowej a tym bardziej używać kombinacji kolorów, która utrudnia czytanie wiadomości.

3. Zadbaj o dobre wrażenie wizualne.

Kolejnym elementem dobrego projektu strony internetowej jest ogólny efekt wizualny. Stosunek pustego miejsca do przycisków, obramowań, filmów, obrazów i treści może sprawić, że witryna będzie wyglądać na uporządkowaną lub zagraconą, w zależności od tego, jak dobrze jest zaprojektowana. Postaraj się zostawić wystarczająco dużo miejsca, aby Twoja witryna wyglądała przejrzyście.

4. Używaj odpowiednich kolorów.

Kolory na stronie internetowej to kolory w tle całej strony, poszczególnych sekcji, formularzy konatktowych, menu strony, stopki i nagłówka strony i wreszcie kolorystyka czcionki w tych wszystkich miejscach. Kolorystyka strony jest ważna i powinna być spójna. Zbyt duża ilość kolorów może męczyć wzrok, dlatego warto zaufać projektantowi, który to odpowiednio dopasuje, chociaż Twoje upodobania mogą podpowiadać Ci coś innego. 

 

Inne artykuły

0 komentarzy